четвер, 28 квітня 2016 р.

Всесвітній день охорони праці.

ІСТОРІЯ ПРОВЕДЕННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ



Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році.
У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений в 2003 році.
Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.


За оцінками міжнародної організації праці: щодня в світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків та захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничої обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків становлять нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйони смертей, викликаних пов'язаними із професійними захворюваннями.
Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці.
З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до проблем охорони праці 28 квітня в Україні згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року офіційно відзначається День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

Цього року він проходить під девізом «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення».


вівторок, 26 квітня 2016 р.

«30 років від дня аварії на ЧАЕС»

Мета: розширити знання учнів про Чорнобильську трагедію; наголосити про потенційну небезпеку радіації, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС; виховувати любов до рідного краю, природи, людяність, доброту.
Обладнання: тема, свічка, ілюстрації, епіграф.
Вид заняття: година спілкування.
Хід роботи:
І. Вступна частина
Привітання.
Повідомлення теми і мети.
Шановні діти! На жаль, не всі річниці в наших календарях відмічені червоним святковим кольором. А річниця, про яку йтиме мова сьогодні, взагалі не позначена в жодному, календарі. Але лише тому, що віддає від неї скорботою і болем у серці кожного свідомого українця.
Сьогодні день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Всі ви народились вже після цієї трагедії, але неодноразово чули такі визначення як «чорнобилець», «ліквідатор», «евакуйований» або ж «виселенець». Тож, сьогодні мова йтиме про Чорнобильську аварію. А епіграфом нашого заняття буде вірш, який ви бачите на дошці.
«Чи знаєш ти, світе,
Як гірко ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить!...»
Як ви розумієте цей уривок вірша?
Молодці. Тож, починаємо наше заняття.

ІІ. Основна частина
Сторінка «Все почалось…»
Діти, а яка пора року зараз на дворі?
Так, вірно, а як змінюється природа з приходом зими? Які зміни ви помітили? Якими стають дерева, кущі?
Діти, а хто мені скаже, який зараз місяць?
Так ось як ми і говорили 30 років назад було собі в Україні місто Чорнобиль. Затишне, красиве. Та біля нього побудували атомну станцію. І ось планове виключення реактору, що тривало 20 секунд. Через декілька секунд, в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто 520 видів небезпечних речовин. Сталася аварія на атомній станції. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території. На них не можна сіяти, пасти худобу. На заражених землях нікому тепер не можна жити. Ті землі треба лікувати. Чорнобиль — тепер велика рана України.
Чорнобиль походить від назви гіркого полину чорно-билки. Спочатку так іменувалося давнє поселення, потім — місто, а згодом — і атомна електростанція.

Сторінка «Радіація»
Діти, а чи знаєте ви, що таке радіація?
Радіація – це невидиме випромінювання. Простіше кажучи, це дуже маленькі частинки, які летять від джерела випромінювання, пробиваючи все на своєму шляху. Проходячи через живий організм, радіація руйнує тканини, начебто весь організм наскрізь пролетіла дуже дрібна куля.
Наступного дня після аварії на ЧАЕС, в м. Прип’ять радіаційний фон піднявся дуже високо. Якби евакуація була на 1 день пізніше, то всі жителі міста могли отримати смертельну дозу радіації. Всі люди, які знаходилися поблизу радіоактивних уламків більше 15 хв., які утворилися внаслідок вибуху, отримували смертельну дозу радіації, і загинули в той же день.
Діти, як ви зрозуміли що таке радіація?

Сторінка «Правила поводження у забрудненому середовищі.»
Так ось радіація – це небезпечні частинки, і якщо вже сталася така катастрофа, кращій вихід не заходити на ті території. Але зараз проводяться екскурсії і тому потрібно знати правила поводження у забрудненому середовищі. Давайте їх зачитаємо:
Найперше і найголовніше правило – дотримання чистоти тіла, одягу, приміщення, їжі.
Неприпустимо їсти немиті овочі та фрукти. Адже вони дозрівають біля дороги, де пил може вміщувати радіоактивні частинки.
Не можна брати до рота зірвану травинку, билинку, смоктати бурульку.
Всю обробку їжі треба робити ретельніше: гарно мити у проточній воді, зливати, виварювати та ін.
Необхідне вологе прибирання, ретельне витирання пилу з меблів підвіконня, зміна взуття.
Особиста гігієна: ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після вулиці, ополощу вати рот і горло перед їжею, часто мити голову, приймати душ, дбати про чистоту одягу.

Сторінка «Зелена аптека».
Але якщо так сталося, що ви отримали радіацію, то вам на допомогу прийде природа. Існують рослини, які допомагають виводити радіацію з організму людей.
Аптекар Гарбуз. У нього багато цукрози, клітковини. Є кальцій, залізо, мідь, фосфор, що так необхідні для розвинення дитячого організму. Багатий він і вітамінами. Вітамін С зміцнює імунну систему. Вітамін РР виводить з організму радіацію. А вітаміни групи В врівноважують нерви. Наші вчені дійшли висновку – найцінніша найцілюща дієта для дітей, які живуть на забрудненій Чорнобильською катастрофою території, гарбузова.
А вживання відвару з дубової кори лікує зоб – цю підступну хворобу, яку зараз провокує Чорнобиль. Варто внести в меню і жолудеві коржики – їх печуть на половину з вівсяним борошном.
Тож тепер ви знаєте які продукти потрібно вживати для захисту від радіації

Сторінка «Герої Чорнобиля»
Знайшлись люди, які поклали своє життя для забезпечення для нас світлого майбутнього. Зараз їх називають «ліквідатори», «чорнобильцями», «Героями України».
«Хто вони?» - запитаєте ви. 28 бійців – пожежників в першу годину після аварії на ЧАЕС, 26 квітня 1986 року. Ці хлопці готувалися до сутички з вогнем, але ніколи не думали, що для деяких з них вона буде останньою.
Особливо відзначилися тоді: старшого сержанта – Василя Івановича Ігнатенка; кандидат у майстри спорту, лейтенант внутрішньої служби – Віктор Миколайович Кібенок; майор внутрішньої служби, начальник варти другої воєнізованої пожежної частини управління внутрішніх справ з охорони ЧАЕС – Володимир Павлович Правик, та ін. ціною свого життя герої відвели біду, врятували тисячі людських життів. Під час гасіння пожежі на ЧАЕС, В.П.Правик отримав високу дозу опромінення і загинув. Указом Верховної Ради, йому посмертно присвоєно звання «Героя Радянського Союзу».
Ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС були: Лихолат М. (1986р.), Островський О., Мисюкевич В., Бойко М. (1987р.), Короп О., Кравець В. (1988р.,).
Давайте вшануємо пам'ять тих людей, які ціною свого життя і здоров’я виконали свій обов’язок, і захистили людство від згубного впливу, хвилиною мовчання.
Хвилина мовчання.

Сторінка « Пам’ять про Чорнобиль»
Герої Чорнобиля відомі всьому світу. Їхніми іменами названі вулиці, про них написані книжки.
Слухання вірша В. Бутріма «Чорнобиль-трава».

ІІІ. Заключна частина
Підсумкова бесіда.
Ось наше заняття підходить до закінчення. Тож запам’ятайте, що 14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Що таке радіація?
Які правила поводження у забрудненому середовищі ви запам’ятали?
Як в нашому районі вшановуються пам'ять героям-ліквідаторам?
Прощання.
Молодці, але ніколи не забувайте тих людей, які пожертвували своїм житіям заради нашого блага... Шануйте їхню пам'ять!

Дякую за увагу. До побачення!






понеділок, 25 квітня 2016 р.

«Взаємини у нашому класі»

Мета: довести учням важливість того, що вони є колективом, однією силою; розвивати вміння працювати в групі, висловлювати свої думки, спілкуватися, слухати одне одного; виховувати почуття дружби, колективізму, взаємодопомоги, взаємовиручки.
Обладнання: аркуші паперу, кольоровий папір, аркуш А-3, кольорові олівці, зготовлені з паперу  червоні серця та білі долоньки.
Хід заняття
Організаційний момент
Соціальний педагог. Діти, сьогодні у нас незвичайне заняття. На ньому ми більше дізнаємося одне про одного, бо ми — колектив, сім’я і нам потрібно, щоб ви стала дружною, де всі розуміють один одного, поважають думку кожного, підтримують. Почнемо з девізу:
Один за всіх і всі за одного –
Команди дружної ось правило найперше.
Товаришів підтримуй ти будь-що,
Адже в команді все робити легше!
На нашому занятті ми з вами спробуємо з’ясувати, що необхідно зробити, щоб досягти успіху, щоб однолітки вас розуміли, підтримували та допомагали та створимо формулу успіху.
Почнемо з правил колективу:
1. Обходити стороною «гострі кути»
2. Не просто слухати, а чути
3. Не просто дивитися, а бачити
4. Довіряти одне одному
5. Не просто відповідати, а міркувати
6. Правило піднятої руки
7. Бути активним
8. Доброзичливість і посмішка
9. Говоримо по черзі, не перебиваючи одне одного
10. Підтримуємо порядок на парті
11. Поважаємо думку співрозмовника
12. Сперечаємось без крику й образливих слів
А тепер спробуємо створити рекомендації, щодо дружного колективу.
Довідка: кожен, всі, один, кожну, спільне, виголошує
                 У колективі має бути … обговорення.
                … може висловити свою думку.
                … говорить, а всі слухають.
                … версію обговорюємо в колективі.
                 Завжди узгоджуємо ... рішення.
                 Представник колективу ... погоджене рішення перед потрібною аудиторією.

Основна частина
Соціальний педагог. Сьогодні заняття присвячене вам, єдиному колективу. Результатом повинен стати будинок, який ми зведемо разом. І назвемо його будинком розуміння і дружби.
Яким ви уявляєте собі цей будинок? (Наш будинок – наш внутрішній світ. Це – наш затишок, комфорт, інтереси й захоплення, звички й смаки. Говорять, що у власній оселі людину й стіни лікують. Будинок – не тільки місце, де людина живе, працює й відпочиває, але й місце спілкування).
Скажіть, з яких матеріалів будують будинок? (Із дерева, шлакоблоків, каміння, бетону)

З чого починається будівництво? (Будівництво розпочинається із закладання фундаменту. Бо від нього залежить міцність будови).
Які матеріали використовують для фундаменту? (Для фундаменту використовують бетон, камені, блоки).
Соціальний педагог. Що, на вашу думку, можна вважати фундаментом гарних взаємин у колективі? Дати відповідь на це запитання вам допоможе виконання вправи
«Сніжинка»
Для проведення цієї вправи учасники отримують аркуші паперу. Вам потрібно за моїми вказівками зробити сніжинку.
·          Складіть аркуш навпіл;
·          ще раз складіть навпіл;
·          відірвіть правий верхній кут;
·          відірвіть лівий нижній кут;
·          складіть навпіл;
·          відірвіть правий нижній кут.
Розгорніть ваші сніжинки. Сніжинки однакові чи різні? Чому, виконуючи однакові вказівки, учасники отримали різні результати? Чому навчає ця вправа?
Вона доводить, що люди можуть мати різні погляди, інтереси, а, отже, одну й ту саму ситуацію оцінювати по-різному. А створюючи щось нове, кожен прагне зробити його по-своєму. Та, якщо людина в колективі, вона має прислухатись до спільної думки. Отже, основою міцних взаємин в колективі є спільні інтереси, спільні захоплення, схожі людські якості.
Соціальний педагог. Молодці, тепер нам потрібно вибудувати стіни та дах нашого будинку.
Яку функцію вони виконують у будинку? (захищають від вітрів, ураганів).
Що може зруйнувати гарні взаємини в колективі? (образи, плітки, обмови, бійки).
Сподіваюся, наступний психологічний роздум «Марійка» спонукає вас замислитися над тим, чи вмієте ви жити в колективі, піклуватися одне про одного, не ображати, підтримувати?
На партах лежать підготовлені серця, вирізані з червоного паперу. Читається текст. Діти повинні відривати від серця шматочки, коли дівчинці буде неприємно, боляче.
 «Марійка»
Прокинулася вранці Марійка й згадала, що вона забула розповісти своїй подрузі Тетянці, яку цікаву зачіску зробила вчора сама собі. Хутчій поснідавши, Дівчинка кинулась до подружки. Та якраз на кухні закінчувала сніданок. Марійка відчинила двері:
— Привіт, Таньо, ти знаєш…
— Ти чому взута? Швиденько піди роззуйся.
Марійка роззулася і тільки зайшла до кухні, щоб розповісти Тані про зачіску, як Таня випалила:
— Йди швиденько вдягайся, бо ми в школу запізнюємось!
Марійка перестала посміхатися, вийшла з кухні.*
Перед тим, як вийти з будинку, Марійка згадала про пов’язку на чергування.
— Тетянко, пов’язка потрібна в школу…
— І про що ти тільки думаєш? Це що, зараз треба про це згадувати? Чому ти раніше не сказала?*
На порозі школи Марійка зустріла Катерину. Дівчинка підбігла до однокласниці, щоб розповісти, який цікавий твір вона написала. Цілий вечір сиділа.
— Катерино, я хочу тобі сказати, що твір, який нам задали на сьогодні…
— Проходь, Марійко, пошвидше, потім, бачиш, як народу багато, а мені потрібно чергувати. *
Марійці стало сумно й вона подивилася у вікно, а Володька Дмитрів, перший бешкетник у їхньому класі, вигукнув:
— Петренко, знову ти у вікно дивишся й про щось своє думаєш! Ну й дивачка. З космосу чи що до нас прилетіла?*
Діти, що стояли неподалік залилися гучним сміхом. Раптом залунав дзвоник і весь клас почав заходити до кабінету.
Марійка не поспішала, їй зовсім не хотілось іти разом з ними і називати їх своїми однокласниками.
Вона плакала.*

Діти, прокоментуйте, що залишилось у вас від серця Марійки? Чи не бачите ви себе на місці героїв? А ви вмієте вислухати свого товариша? Ви готові його зрозуміти, підтримати у важкій ситуації? В чому проявляється піклування одне про одного?
Отже, нехай кожен сам замислиться над своїм моральним обличчям і ставленням до своїх однокласників. Потрібно вміти слухати, розуміти, піклуватися одне про одного, не ображати, підтримувати.
Ключове слово до формули успіху - Розуміння
Фізкультхвилинка.
Вправа «Біла ворона»
Учням заздалегідь роздали шаблони їх ручок, виготовлені з різнокольорової паперу. Соціальний педагог пропонує піднятися тому, хто залишився без пари. (За кольорами) соціальний педагог бере за руку того, хто мав папірець білого кольору.
Соціальний педагог.
Що ти відчула, коли зрозуміла, що тобі немає пари? Чи потрапляла ти в класі в подібну ситуацію? Яким були ваші відчуття, коли ви зрозуміли, що ви у парі? Що ви відчуваєте до самотнього учасника? Чи хотіли б ви опинитися на місці цієї дитини? Чому?
У житті часто доводиться потрапляти в такі ситуації. І не завжди ми ставимо себе на місце того, хто опинився самотнім. Чи потрібна допомога, підтримка людям, які з якоїсь причини, залишились сам на сам?
Чого ще бракує нашому будинку? (вікон і дверей)
Вікна – це очі нашого будинку. Діти, щоб зрозуміти інших людей, необхідно зрозуміти і знати себе, бути самому собі цікавим. У чому ж неповторність кожного з вас?

Пограємо в гру «П’ять добрих слів
У кожного з вас є долонька, виготовлена з паперу і підписана вашим іменем. Напишіть на одному з пальчиків одну зі своїх найкращих якостей. Передайте долоньку своєму сусідові. А вже сусід на одному з пальчиків напише вашу привабливу рису, а ви – його. Працюєте в групах по 4-и чоловіка. Потім, коли долонька повернеться до вас, на останньому пальчику ви напишете, чого ви найбільше хочете і поясніть. Скористайтесь словами з довідки.
Ключове слово до формули успіху – Дружба
А зараз ми зачитаємо свої долоньки.
Діти, люди хочуть спілкуватися й дружити з тим, хто часто посміхається, багато знає, доброзичливий, не скиглить і не злиться, хто вміє ділитися посмішками і хорошим настроєм. Ви ж маєте бути не тільки саме такими, а ще й здоровими.
Будинок наш усе ще не завершено. Чого досі бракує? (Дверей).
Двері – це наші контакти. Через двері входять і виходять гості зі своїми радощами і турботами. Потрібно вміти зустріти їх, вислухати, порадіти чи посумувати разом з ними, чимось допомогти, втішити тощо. У шкільному житті вам доводиться спілкуватися з педагогами, учнями інших класів, з батьками.
Як маємо зустрічати гостей у себе в колективі?
Про що слід не забувати, спілкуючись з вчителями, школярами?

І ось, який вигляд має наш будиночок. Отже, ми побудували будиночок наших взаємин, обговорили правила поведінки та спілкування в ньому, виробили рекомендації щодо успішного виконання домашніх завдань і сподіваюсь ви будете їх виконувати.
А ще я хотіла сьогодні розповісти вам одну давню притчу. Сядьте зручно. Послухайте.
Ця історія сталася давним-давно у місті, де жив один мудрець. Слава про нього рознеслась далеко навкруги. Але була людина, яка заздрила його славі. І ось вигадала вона таке питання, щоб мудрець не зумів на нього відповісти.
Упіймала вона метелика, посадила його між долонь і подумала: «Запитаю у мудреця, чи живий чи мертвий у мене метелик у руках? Якщо він скаже – живий, я стулю долоні, і метелик помре, а якщо він скаже – мертвий, я розкрию долоні, і метелик полетить.
Ось тоді всі зрозуміють, хто з нас мудріший». Так і сталося. Заздрісник спіймав метелика і запитав у мудреця: «Скажи, який метелик у мене в руках: живий чи мертвий?» І тоді мудрець, який дійсно був розумною людиною відповів: «Усе в твоїх руках»
Обміркуйте цю притчу

Заключна частина.
Соціальний педагог. Спасибі вам за чудову роботу! Я дякую всім за увагу й сподіваюся, що у житті кожного будуть лише приємні моменти, які не забуватимуться.
Шановні діти, не забувайте простих істин. Дитина на момент народження — лише кандидат у людину, але вона не може нею стати в ізоляції, їй потрібно навчитися стати Людиною під час спілкування з іншими людьми, у процесі становлення міцного й дружнього колективу.

субота, 16 квітня 2016 р.

Український День навколишнього середовища

Головна мета свята — це підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.
Щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля. Це свято з'явилося завдяки підписанню спеціального президентського указу в 1999 році.
В принципі, поява цього свята пов'язана не з подіями в самій Україні, а з проведенням Стокгольмської конференції. Саме на річницю цієї події і була призначена дата свята. Конференція, що відбулася в Стокгольмі, зіграла вирішальну роль в глобальному екологічному русі.
Український день довкілля організовується спеціальним комітетом, який займається підготовкою тематичних заходів, пов'язаних з висадкою рослин в лісах і парках, прибиранням паркових територій, плануванням скверів, газонів, клумб в населених пунктах, ліквідацією стихійних звалищ в громадських місцях, місцях відпочинку і дозвілля.

Зазвичай всі ці заходи широко висвітлюються у пресі, оскільки головна мета свята — підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.





Що справді трапляється з пластиком, що ви викидаєте



понеділок, 4 квітня 2016 р.

Безпечна поведінка в «Інтернет-павутині»

до Міжнародного дня Internety



Завдання:
-    Виробити знання відносно використання інформації отриманої при спілкуванні в мережі Інтернет;
-    Формування комунікативних навичок ефективного спілкування в Інтернеті;
-    Формування вибіркового ставлення до вибору партнерів для спілкування в мережі.
Обладнання: бейджики, клубок ниток, кнопки, пронумеровані конверти за кількістю учасників (з порядковим номером до 12), роздруковані карточки з ролями.

Хід заняття
Соціальний педагог:
Кожен з нас користується Інтернетом, тому що це зручно. Однак, досить часто нам пропонують зареєструватися на сайті, познайомитися.
Сьогодні ми пропонуємо створити власний простір спілкування в Інтернеті.
Зараз я вам пропоную познайомитися. В нас є клубок ниток, який необхідно передавати один одному. Ваше завдання познайомитись таким чином, щоб утворити павутину з ниток. Перший учасник представляється та передає моток тому з ким бажає познайомитись, залишаючи в себе початок нитки, наступний тримає нитку в руках та передає клубок будь-якому учаснику групи.
Знайомство триває до тих пір доки усі учасники групи будуть представлені. Надалі представлення триває, однак, учасники дають відповідь на питання: «Як ви ставитеся до спілкування в Інтернеті?». Передавати клубок бажано іншим учасникам групи.
Тепер ми бачимо що у нас утворилася павутина спілкування. За допомогою бейджиків скріплюємо місця павутини, які тримали учасники. Дана павутина закріплюється на дошці за допомогою кнопок, т.б. відтворюється модель, що була в колі.
Отож, ми познайомилися, давайте продовжимо нашу гру. Зараз в кожного з вас є можливість вибрати конверт на якій є певна цифра, тримайте її в секреті.
На конверті відображений порядковий номер ролі, яка зазначена на карточці. Отож, ви обрали свою роль в мережі спілкування Інтернет»
СП роздає карточки.
На кожній карточці відображено назву вашої ролі, та завдання які вам необхідно виконати, а також, з ким ви можете контактувати для отримання необхідної інформації, які питання вам необхідно з’ясувати. Вашим завданням є зібрати максимум інформації відповідно до вашої ролі. В цьому нам також допоможе наша Павутина, де відображено з ким ви безпосередньо контактуєте, а з ким за допомогою власної ролі. В даній грі всі повідомлені дані мають бути придуманими, щоб вони не були використані проти вас в реальному житті. Однак, протягом гри вони не повинні змінюватися.
Щоб не виникало плутанини, групи об’єднуються стихійно в трійки через кожних 40 секунд (можна застосувати інший розподіл, в залежності від кількості учасників), протягом яких слід діяти відповідно до власної ролі, а також не забувати про Павутину контактів.
Отже, наша гра завершена. Нашим завданням є визначити хто і яку роль все ж таки виконував.
Учасники групи висловлюють припущення хто яку роль виконував. За потреби щоб спростити завдання, можна повідомити ролі, які були присутні в грі.
Давайте тепер з’ясуємо наскільки вам вдалося, чи не вдалося виконати ті завдання, що перед вами були поставлені (вказані на картках з ролями).
Питання для обміну враженнями/почуттями від того, що відбувалось під час вправи.
-    Як пройшла вправа? Які почуття і емоції ви відчуваєте?
-    Що ви відчували в процесі виконання завдань?
-    Чи легко вам було виконувати свою роль?
-    Що у вас викликало здивування?
-    Що вам допомогло дізнатися про роль яку виконував учасник?
Питання для обговорення того, що нового дізналися учасники (нова інформація, досвід тощо);
-    Інтернет – це павутина. Чому?
-    Що корисного ви взяли для себе з цієї вправи?
Питання       для можливості використання отриманих знань у повсякденному житті (планування дій).
-    Чи сподобалась вам гра?
-    Як ви вважаєте, чи можна повідомляти інформацію про вік, місце навчання малознайомим людям? Чому?
-    Чи можемо ми бути впевненими в співрозмовнику при спілкуванні в Інтернет-мережі?

 Інформаційні матеріали для ведучого вправи

Ролі задіяні в грі та їх завдання:
1.   Пошукова система «Google».
Завдання – зібрати максимум різносторонньої інформації про учасників, використовуючи обов’язкові зазначені пункти + пункти, які цікавлять, або з’ясовуються в процесі розмови.
З ким може контактувати: поза межі контактів павутини, т.б. з усіма учасниками тренінгу. Може передавати інформацію для інших учасників.
Запитання:
Вік, адреса, номер тел., місце навчання, група, П.І.Б. батьків, ким працюють, захоплення.

2.   Учень.
Переважає невимушене спілкування за інтересами.
Завдання: відсутнє
З ким може контактувати: ті, що з’єднані павутиною, або за умовами їх ролі прагнуть контактувати. Може передавати інформацію про друзів.
Запитання:
За інтересами, т.б. на вільну тему.

3.   Викладач
Налаштований позитивно відносно оточуючих. Не вживає ненормативної лексики.
Завдання:
З ким може контактувати: з особами, що з’єднані контактами павутини, або ж за умовами їх ролі можуть з ними спілкуватися.
Запитання: (стосуються області навчання).
Де навчаєшся? На якому курсі? Група? Коли повертаєшся додому з навчання?

4.   Роботодавець.
У спілкуванні переважає мова ділового спрямування. Цікавлять професійні інтереси.
З ким може контактувати: з особами, що з’єднані контактами павутини, з учасниками що за умовами їх ролі можуть спілкуватися, з «друзями друзів» - дотичні контакти павутини.
Запитання:
Вік? На кого навчався? Ти вживаєш алкогольні напої?

5.   Наркоторговець
Спілкується на жаргоні (без вживання ненормативної лексики), з певною хитрістю, діє методом переконання про корисність провести весело час, намагається нав’язати власну думку.
Завдання: З ким може контактувати: контактує лише з дотичними контактами, має можливість пересилати прохання про передачу інформації до контактів друзів.
Запитання: Як ти проводиш вільний час? Улюблене місце відпочинку? Ти вживаєш алкогольні напої? Що важливіше насолода чи життя?

6.   Аферист
Спілкується переважно про область яка його цікавить, щоб «провернути» аферу. Наводить навідні питання.
Завдання: Дізнатися якого банку карточкою користуються батьки дотичних контактів.
З ким може контактувати: контактує з дотичними контактами, має можливість виманювати інформацію у «друзів» дотичних контактів.
Запитання:
Ким ти працюєш? Ти проживаєш сам? Скільки часу ти проводиш вдома, яка це приблизно пора дня? Коли з тобою можна зустрітися?

7.   Маніяк
Спілкується переважно мало, замкнутий. Цікавить інформація про місце де можна зустрітися.
Завдання: назначити місце зустрічі з 4 учасниками групи.
З ким може контактувати: контактує з дотичними контактами, має можливість виманювати інформацію у «друзів» дотичних контактів.
Навідні питання:
Де ти проводиш вільний час? Де ти працюєш? Де ти проживаєш? О котрій порі в тебе закінчується навчання (робота)?

8.   Лікар
Доброзичливе спілкування.
З ким може контактувати: Спілкується з учасниками з якими контактує.
Запитання:
Як ви себе зараз почуваєте? Як ви оціните стан вашого здоровя? Як часто ви хворіли в дитинстві?
9.   Детектив
Переважають навики логічного спілкування, логічних умовиводів.
Схильний задавати питання прямо та по суті.
Завдання: дізнатися в 2 контактів по павутині чи були підозрілі пропозиції від учасника групи наркоторговця. Діє під прикриттям.
З ким може контактувати: Спілкується з учасниками з якими контактує.

10. Священик
В його діях переважають мотиви доброзичливості. Переважає невимушене спілкування.
Завдання: відсутнє
З ким може контактувати: Контактує з сусідніми учасниками та тими хто бажає з ним поспілкуватись.

11. Злодій
У розмові відчутні нотки зловживацької корисливості.
Завдання: У якомога більшої кількості учасників з’ясувати у якій кімнаті знаходиться комп’ютер.
З ким може контактувати: З учасниками що контактують на павутині знайомств та може діяти через них.

12. Розвідник
Переважають навики логічного спілкування, логічних умовиводів.
Схильний задавати питання прямо та по суті.
Завдання: дізнатися хто виконує роль детектива
З ким може контактувати: Спілкується з учасниками з якими контактує.