суботу, 20 лютого 2016 р.

Всесвітній день соціальної справедливості

20 лютого.

Всесвітній день соціальної справедливості (World Day of Social Justice) – всесвітній день, що відзначається ООН щороку 20 лютого, починаючи з 2009 року. У цей день ООН «пропонує всім державам-членам присвятити цей спеціальний день проведенню на національному рівні конкретних заходів відповідно до мети та завдань Всесвітньої зустрічі на найвищому рівні в інтересах соціального розвитку та ХХІV спеціальної сесії Генеральної Асамблеї». Ініціатива започаткування Всесвітнього дня соціальної справедливості належить урядові Киргизстану. У спеціальній резолюції Генеральної Асамблеї ООН з цього приводу наголошується, що соціальний розвиток і соціальна справедливість – необхідні умови підтримки миру і безпеки як всередині кожної окремої країни, так і у взаємовідносинах між ними. Резолюція пропонує країнам-членам присвятити цей день проведенню конкретних заходів в інтересах соціального розвитку.

Для Організації Об’єднаних Націй прагнення соціальної справедливості для всіх лежить в самому центрі глобальної місії зі сприяння розвитку та поваги людської гідності. Прийняття Міжнародною організацією праці (МОП) Декларації про соціальну справедливість з метою справедливої глобалізації є лише одним із прикладів, що свідчить про відданість системи Організації Об’єднаних Націй щодо забезпечення соціальної справедливості. У Декларації робиться наголос на гарантії досягнення справедливих результатів для всіх шляхом забезпечення зайнятості, соціального захисту, соціального діалогу та основоположних принципів і прав на робочому місці.
Соціальна справедливість є основоположним принципом мирного та благополучного існування, як безпосередньо в самих країнах, так і у відносинах між ними. ООН підтримує принципи соціальної справедливості, пропагуючи рівність серед жінок та59 чоловіків, або права корінних народів та мігрантів. «Ми сприяємо забезпеченню соціальної справедливості, долаючи перешкоди, що виникли перед людьми через їх відмінності по статі, віку, расової, етнічної та релігійної приналежності, культури або наявності інвалідності», – зазначено в резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
Як це не сумно, соціальна справедливість все ще залишається недосяжною мрією для величезної частини людства. Крайня бідність, голод, дискримінація та порушення прав людини досі завдають болючих ударів по моральності цивілізації. Глобальна фінансова криза несе загрозу ще більшого посилення цих явищ.
Звернути увагу на 20 грудня: Міжнародний день солідарності людей, що був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, присвяченій проведенню першого Десятиріччя ООН боротьби з ліквідацією бідності. Солідарність – це єдність переконань і дій, взаємодопомога та підтримка членів соціальної групи, заснована на спільності інтересів та необхідності досягнення спільних групових цілей, взаємна відповідальність. Соціальні теми для медіа: соціальна справедливість як шлях вирішення соціальних проблем меншин, подолання бідності, розвитку партнерства та поширення толерантності.
Цікаві джерела інформації:
ООН в Україні [сайт] / Режим доступу: http://un.org.ua/ua/
Українські науковці в світі [сайт] / Режим доступу: http://www.usw.com.ua/

Немає коментарів:

Дописати коментар