середа, 30 серпня 2017 р.

Конфлікти дитини з учителями.

ДІЇ БАТЬКІВ?
 
Після початкової школи діти часто почуваються вже досить дорослими, поводяться зухвало, грубіянять учителям, що призводить інколи до численних конфліктів. Це збігається, зазвичай, з підлітковим періодом. Але в сварках між учителем й учнем не завжди винувата дитина. Я як розпізнати причину цих конфліктів? Якими є дії батьків, аби ці сварки припинилися?

Хто винен: учитель або учень?
Щоденник вашої дитини червоний від зауважень? Прізвище вашої дитини постійно згадують під час обговорення не досить приємних ситуацій на батьківських зборах? Не починайте відразу сварити дитину! Та навпаки не варто беззаперечно вірите підліткові, коли він запевняє: «Це вчителі, адміністрація (або конкретний учитель) в усьому винні! Вони упереджено ставляться до мене! Переведи мене до іншої школи! Я не зможу навчатися так!» Дуже часто підлітки починають усіх обманювати. Навіть, якщо раніше вони завжди говорили правду, в таких ситуаціях, аби виправдати себе, можуть спокуситися на обман.
Спершу слід об’єктивно оцінити ситуацію, поговорити з дитиною, якщо вона не реагує, відмовчується, або дратується, поспілкуйтеся з класним керівником, із друзями. Але робіть це так, щоб з вашого сина чи доньки не глузував увесь клас, мовляв, як маленький поскаржився, маму покликав до школи. Спосіб зробите це непомітно, не привертаючи уваги інших однолітків, можна завжди знайти — зателефонувати, зв’язатися за допомогою інтернету, або не на території школи. Приміть той факт, що ваша дитина дорослішає, головне завдання батьків – навчити її правильно виходити з конфліктних ситуацій, а не вирішувати все за неї. Якими є дії батьків?

Налагоджуємо ситуацію
Допоможіть дитині налагодити стосунки з учителем, у будь-якому разі винен учитель чи учень, необхідно розв’язати ситуацію. Як це зробити? Якщо ви вже з’ясували, через що в школі дитина свариться з учителями, або конкретно з одним, і переконані, що очевидна провина вчителя необхідно обов’язково назбирати докази, розповісти про це адміністрації школи, поспілкуватися з батьками учнів, якщо факти дійсно підтверджують інші, потрібно якомога швидше несумлінного вчителя притягнути до відповідальності.
У ситуації, коли очевидна провина учня, наприклад, ваша дитина поводиться просто потворно, не припиняє сваритися з вчителями, подекуди діє неадекватно, батькам необхідно серйозно зайнятися вихованням дитини. Адже підлітки дуже винахідливі та несвідомо можуть маніпулювати над дорослими.

Приклад із життя
Так, наприклад, хлопець 11 років якось ліг на підлогу та почав істерику, лише тому, що вчитель попросила його перевзутися. Учитель повелася правильно — не звернула на це уваги, а наполягала на своєму, чекала, коли істерика припиниться, тоді учень заспокоївся та перевзувся.
На питання: «Ти спеціально так повівся?» Він відповів: «Так, тому що просто не хотів перевзуватися!» «Ти й дома так поводишся, аби досягти свого?» — школяр абсолютно чесно сказав: «Так і це в мене дуже гарно виходить! Батьки дають, те, що вимагаю. Та дозволяють те, що мені заманеться!» Подібні батьківські дії небезпечні, в майбутньому можуть зіграти злий жарт, коли вже немаленька «дитина» стане просто некерованою, що може призвести до девіантної поведінки дитини. Адже не можна поступатися постійно неповнолітній дитині, необхідно мати батьківський авторитет і не піддаватися на провокації.

То як діяти батькам, коли в школі через нестерпного підлітка відбуваються сварки з учителями?

 Поговоріть із дитиною. Знайдіть причину, чому він так поводиться, що синові, або доньці не подобається. Не завжди ж дитина так поводилася? Якщо б ви не втрачали контакту з дитиною, ви б не пропустили момент, коли дитина стала капризною. Інколи діти навмисне поводяться неадекватно, аби звернути на себе увагу чи досягнути свого.

 Навчіть дитину поважати труд учителя. Усім відомо, що робота в школі складна, особливо зараз із сучасними учнями працювати дуже важко. Адже учні вважають, що є інтернет, пошукова система. Навіщо взагалі навчатися? Запропонуйте дитині знайти цікаву інформацію за предметом учителя, з якою виник конфлікт, поглянути на заняття інакше, зацікавте дитину. Поясніть, що вчителя не потрібно любити, як рідного, проте поважати необхідно, бо він перш за все людина, викладач, докладає багато зусиль, аби донести свій предмет до школярів, хоча заробітна плата в нього невелика.

 Приділить більше уваги своїй дитині. Дуже часто всі конфлікти дітей з учителями через те, що підліток потребує, аби дорослі на нього звернули увагу. Через нестабільний емоційний стан, статеве дозрівання, підліткові прищі, перше нероздільне кохання, нові предмети, можливо, у яких дитина не дуже розуміється — з усім цим дитина не може впоратися самостійно. Аби якось відігратися та звернути увагу на себе, дитина починає конфліктувати з учителями. Це, на її думку, підвищує авторитет підлітка серед однолітків. Адже він такий сміливий, що наважився з викладачами сперечатися! Насправді, йому потрібні любов та увага батьків!
Будьте присутніми у житті вашої дитини! Це потрібно для виховання гармонійної особистості. Ці приклади та поради стануть вам у пригоді, якщо дізнаєтеся про сварки в школі дитини з учителями.



Немає коментарів:

Дописати коментар