неділя, 24 січня 2021 р.

Міжнародний день освіти

 


24 січня 2021 року світова спільнота втретє відзначатиме Міжнародний День освіти, який був вперше проголошений у 2018 році Організацією Об’єднаних Націй, для відзначення ролі освіти для миру та розвитку.

Освіта відіграє ключову роль у формуванні сталого і життєздатного суспільства та сприяє досягненню всіх інших цілей в галузі сталого розвитку. Право на освіту — право людини на здобуття певного обсягу знань, культурних навичок, професійної орієнтації, які необхідні для нормальної життєдіяльності в умовах сучасного суспільства.

В усьому світі цей день покликаний звернути увагу на актуальні проблеми в галузі освіти, а також на той факт, що країни не в змозі виконати зобов’язання в досягненні Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030, взяті ними п’ять років тому.

Без забезпечення всеохоплюючої та справедливої якісної освіти, без створення можливості навчання протягом усього життя для всіх держав не вдасться розірвати коло бідності, що залишає мільйони дітей, молодь і дорослих за рамками процесу розвитку.

З метою подолати ці виклики і спрогнозувати наступні десятиліття, ЮНЕСКО запустила глобальну ініціативу «Перспективи освіти» в ході Генеральної Асамблеї ООН в 2019 році. Ця ініціатива ставить своїм завданням переосмислити, як знання і навчання можуть визначати майбутнє людства і планети.

 


Декілька цікавих цифр та незвичайних фактів про освіту в світі.

Станом на початок ХХІ ст. у світі налічувалося близько 60 млн працюючих учителів? І їхня кількість з кожним роком зростає (за даними Міжнародної організації праці (МОП) та ЮНЕСКО).

Таким чином, педагоги є найчисленнішою соціально-професійною групою, яка становить 1,6 % населення планети віком від 15 до 64 років.

А ще у різних куточках планети працюють дивні школи. Ось декілька з них:

Підземна школа. Terraset Elementary School PTA (США).

Учні американської школи Террасет – майже діти підземелля. Це звичайна молодша школа. Щоправда, час від часу школа проводить заходи для дітей і батьків на кшталт сімейного забігу вулицями міста або вечірнього бінго.

Школа без дисципліни. ALPHA Alternative School (Канада).

Тут немає ані оцінок, ані суворого розкладу, ані навіть домашніх завдань. Учні самостійно вирішують, як провести навчальний день і які заняття відвідати. Класи формуються не за віком, а за інтересами дітей.

Школа на плаву. Школа Компонг Луонг (Камбоджа).

На поверхні Камбоджійського озера Тонлесапозера знаходиться знаменита пам'ятка Камбоджі – плавуче село Компонг Луонг: житлові будинки, кафе, магазинчики і школа. Для учнів школа на плаву стала другою домівкою в прямому сенсі цього слова – навчаються в ній здебільшого сироти. Тут  вони і живуть.

 

З Міжнародним днем освіти усіх нас.

 


четвер, 21 січня 2021 р.

День обіймів

 

Людині потрібні обійми.

От тільки вони бувають різні. Є сотні, навіть тисячі обіймів, але всі вони діляться лише на два види. Все дуже просто: бувають обійми щирі і не щирі.

 Батьківщиною одного з найромантичніших свят планети є США. У 70-ті рр. минулого століття на території проживання безстрашних ковбоїв і мудрих індіанців хтось придумав укладати січневим днем в обійми всіх підряд, навіть незнайомців. То спритний творець свята хотів таким чином нагадати людству про важливість стародавнього твердження «всі люди – брати», то мав на меті закликати народи Землі до миру та злагоди – невідомо. Є лише недостовірні відомості про те, що родоначальник настільки незвичайної дати належав до середовищі студентів. Тому цілком імовірний варіант колективного установи оригінального свята.

 

Взагалі, спочатку це був зовсім не всесвітній, а Національний день обіймів і відзначався лише в межах Штатів. Але незабаром він отримав таку популярність, що поступово поширився і в інших державах, а після став святкуватися в усіх куточках земної кулі. Ніяких особливих традицій ця тепла дружня дата придбати не встигла. Просто, щоб віддати данину чудового свята, висловити свою причетність до подій, потрібно обійняти 21 січня якомога більшу кількість людей.

 Згідно з твердженням вчених, щільне кільце обвивають плечі рук дарує обом учасникам близького невербального контакту дієвий лікувальний ефект, причому незалежно від виду. По-перше, під час обіймів підвищується рівень гемоглобіну в крові. По-друге, починається посилене вироблення «гормону радості», що пояснюється почуття психологічної задоволеності, що настає після закінчення фізичного взаємодії. Відчуття захищеності, потрібності близькій людині – чи не головний результат, що отримується обіймають один одного людьми. Як раз-таки уваги і турботи більшості з нас в ефірі сірих буднів і не вистачає, особливо зараз, коли світ навколо зачерствів, став неймовірно жорстоким у всіх відносинах.

 

Нарешті, обійми є потужним антидепресантом, здатним осушити жіночі сльози, притупити душевну біль, протягнути довгоочікувану руку допомоги в болоті відчаю. Кращою таблетки від печалей точно не знайти!

 Виявляється, обійми підвищує впевненість людини в собі. Але, щоб дана властивість близького контакту проявило себе в значній мірі, необхідно ще в дитинстві отримувати надмірні дози тепла і ніжності. На жаль, відкритий прояв почуттів у ланцюжку «батьки – діти» і навпаки практикується далеко не у всіх сім’ях. Найбільш потребує обіймах категорією є гіпертоніки. Всього хвилина в солодкому полоні теплих рук – і артеріальний тиск приходить в норму.

 

За обіймам навіть встановлюють рекорди. Так, в 1998 році відбулося взаємодія відразу 462 канадців. Складно уявити, як це виглядало з боку, однак довготривалий заряд бадьорості учасники такого незвичайного обійми отримали напевно. Пара студентів з Англії два роки тому теж здивувала весь світ: їх обійми тривало більше доби. Молоді люди в період контакту спали і практично не рухалися. Думаєте, задумка британців – всього лише примха? Ні, вони переслідували благородну мету: обнімаючись, імітували емблему компанії Christie – організації, що займається проведенням благодійних акцій на підтримку страждають від ракових захворювань. Ось так, не плануючи побити світовий рекорд по тривалості обійми, Файзал і Мохаммед «переплюнули» своїх попередників. Правда, ця несподівана перемога далася їм нелегко – рідкісний людина витримає 24 години в одному положенні.

 

Не бійтеся демонструвати свою любов рідним, близьким людям, і здатися, таким чином, інфантильними, надмірно сентиментальними. Наше життя так коротке – можна просто не встигнути висловити в обіймах, то соромишся вимовити вголос…

 Дуже тепло перебувати в обіймах м’яких дружніх рук, які закутують тебе, немов пухнасту хмару, в якій ти відчуваєш себе як вдома, захищеним та потрібним. Такі обійми немов і призначені для того, щоб відчувати підтримку, заховану в руках справжнього друга, який тримає тебе сильніше, міцніше, і найважливіше — надійніше інших.

 Такі обійми значно відрізняються від тих, коли тебе обіймає кохана людина. Руки коханої – це зовсім інше. У миті, коли тебе вкладають в обійми руки коханої людини, приходить розуміння того, що ти віддав би все, щоб перебувати в них завжди. Ці руки наче стискують тебе сильніше за всіх разом взятих рук світу. Ці обійми повні турботи і ніжності, щирості і трепету. З кожними таким обіймами людина передає частину своєї душі і цілого світу, пов’язаного з тобою.

 Сумні обійми-прощання. Коли хтось важливий, кого ти зовсім не хочеш відпускати і з ким не хочеш надовго розлучатися, легенько і навіть чомусь винувато притискає тебе до своїх грудей і каже «до побачення». В такі хвилини серце починає битися трохи швидше, або воно і зовсім ніби вискакує з грудей слідом за тією людиною, з якою тільки що попрощався, і розбивається прямо в тебе на очах. Після цього залишається тільки світла надія і очікування наступної приємної зустрічі.

 Обійми схожі на зарядку, яка необхідна кожному для поповнення найбільш потрібних відчуттів. Вони як ліки під час застуди, полегшують дихання. Людині просто необхідні обійми.


З Днем обіймів вітаю і бажаю від щирого серця райдужних і теплих зустрічей з хорошими друзями та дорогими близькими, бажаю світлих почуттів і добрих емоцій, бажаю міцних і щирих обіймів, бажаю щасливих посмішок і щастя душі.




неділя, 17 січня 2021 р.

Сучасні українські анімації про зимові свята

 Студія Арт-Відео підготувала збірку мультфільмів, які пропонують сучасний погляд на святкування зимових свят, на наші традиції і легенди про зимові свята. Тут ви знайдете анімації про святого Миколая, Різдво та Водохреща. 


1. Святий Миколай – Різдвяна казка

Зима стає барвистою з подарунками від Миколая. Мультфільм запрошує Вас в офіс Миколая, звідки разом зі Святим відправимося дарувати радість по всьому світі! А казкові голоси в мультфільмі належать Павлу Табакову (чортик), Оксані Мусі (ангел) та Ярославу Нудику (Святий Миколай).

2. Святий Миколай – Легенди України

Всі знають про святого Миколая, як про улюбленця дітвори, а Шева знає ще більше цікавого про цього добродія! Легенда розпочнеться на небесах, де святий Касьян прийшов до Бога — жалітись на Миколая, бо люди його більше люблять, церкви будують і моляться. Тоді Господь вирішив покликати Миколая на розмову, а янголи допомогли знайти його, бо на небі його не опинилось. Знайшовши, янголи побачили, що Миколай рятує людей на Чорному морі. Бог сказав зачекати та після покликати його до себе. Господь заснув, а коли проснувся то першим ділом спитав за Миколая, але той знову робив добрі справи — допомагав гасити пожежу людям. Тоді Бог вирішив сам спуститись до нього раз уже він такий зайнятий, а поки спускався — Миколай вже закінчив з пожежею і взявся звільняти козаків з турецької неволі. Бог допоміг йому з козаками й нарешті покликав на розмову, де сказав...

3. Святвечір – Різдвяна казка

Зима стає веселою з вертепами й колядками, та з мультфільмом про Святвечір від АРТ-Відео! А казкові голоси належать Павлу Табакову, Оксані Мусі та Ярославу Нудику.

4. Різдво – Святкове намисто

Цей день народження святкує весь світ! В Україні, християни східного обряду — Різдво святкують 7 січня, тоді закінчується 40 днів різдвяного посту, а 6 січня у кожній родині відбувається свята вечеря. Перед вечерею господар, обов'язково, годує всю свою худобу. Щоб зрозуміти традиції Різдва краще, головна героїня зазирає в історію цього свята разом з вами. Народження Ісуса Христа велика подія для всього світу! Від його народження починається відлік часу... Історія цього дня починалась так: вагітна Марія з Йосифом пішли до Вифлеєму на перепис населення. Заночувати їм довелось у печері за містом, де й народила Марія. До немовляти приходили пастухи й мудреці, бо про народження спасителя всіх оповістила вифлеємська зоря. Тепер новий рік для Українців і всіх християн світу починається з Різдва христового, але яке ж Різдво без вертепу? Головна героїня розкаже цікавинки про цю українську традицію.

5. Різдво – Легенди України

Легенда  про Різдво. Усі знають, що здавна в Україні на це свято, молодь збиралася у вертеп і ходила по хатах з колядками про народження Ісуса Христа. За легендою один маленький чорт ненавидів коли люди веселились і прославляли це свято і хотів усе зіпсувати. Він вирішив вкрасти дідуха з домівки селянської сім’ї, але зайшовши побачив часник і вибіг, бо злякався. У чортів алергія на часник, а на Різдво люди розставляють його на кожен кут стола від усіх хвороб і усього нечистого. Перед вечерею господар обходив всю свою худобу і годував її домішуючи їм до корму святкову страву з пшениці — кутю. Це щоб худоба плодилась і не хворіла! Дорогою він ще й чорта зустрів, але подумав що це песик і теж його нагодував, що чорт аж перехотів робити їм пакості!

6. Водохреща – Різдвяна казка

Це свято має багато імен - Богоявлення, Водохреща, Йордан. Відправа у церкві, таїнство освячення води, ополонка й хрест на річці чи ставі, зимові забави й веселий настрій!

7. Ялинка – Легенди України

Знаєте звідки пішла традиція прикрашати ялинку на новий рік? А ця легенда вам розповість! Розпочалося все в день народження Ісуса Христа, поява якого втішила всі створіння на землі й навіть рослини дарували родині свої дари. Усі дари Ісус прийняв від яблуні, груші, винограду, жолудя, і від всіх інших, тільки від ялинки не побачив, бо стояла вона зелена і колюча й обвішана шишками. Інші рослини зрозумівши й побачивши розпач ялинки, вирішили втішити й кожен дав їй трохи свого. Ялинка засяяла холодної зимової ночі дивовижними плодами з усього світу. Побачив таку красу Ісус і дуже втішився! І з тих часів на новий рік ялинку завжди прикрашають кульками, дощиком і ставлять у своїх домівках!


 


Джерело: https://osvitanova.com.ua/posts/4612-7-suchasnykh-ukrainskykh-animatsii-pro-zymovi-sviata-vid-mykolaia-do-yordanu?fbclid=IwAR3MT4PAvZzEm9fHxWgqkv2rNw781qFE7eAkDQSz364gqioKrbTTPgUeUGk

субота, 16 січня 2021 р.

Сімейні фільмм, які замінять дітям мультики

Не тільки дорослі втомлюються від Смішариків, Лунтика, Маші та Ведмедя та інших мульт-персонажів – діти виростають і теж перестають радіти новим серіям улюбленого мультика.

Але у вас є альтернатива – включити один з нижчеперелічених фільмів і влаштувати душевний сімейний вечір.

Ненсі Дрю і потаємні сходи

Привиди в будинку 80-річної Флори не дають старенькій спокою. Вікна та двері не відчинені, але створюється враження, що живе вона не одна. 16-річна школярка-детектив Ненсі Дрю не може і не хоче залишатися осторонь, адже розслідувати таємниці – її покликання. Тим більше, що в цій справі дивним чином виявляється замішана і її сім’я.

Пригоди Ремі

Підкинутий хлопчик Ремі дізнається, що його всиновили. Суворий батько не бажає годувати «чужу дитину» і виставляє хлопчика за двері. На щастя Ремі, його бере під опіку мандрівний артист Віталіс. Разом герої відправляються в захоплюючу подорож по всій Франції, стають кращими друзями і знаходять справжню сім’ю.

Втеча з Фіоною

Зірка циркового шоу слониха Фіона вже не та, що була раніше. Вона не може виконувати складні трюки, а глядачів завжди треба чимось дивувати. Власник цирку вирішив позбутися непотрібної артистки, але його 14-річна дочка Дон врятувала слониху. Одного разу вночі ця парочка втекла з цирку назустріч пригодам і вільному житті.

Міа і білий лев

Юна Міа переїжджає разом з батьками з дощового Лондона в жарку Південну Африку. Батько дівчинки купив ферму з розведення тварин, і тепер турбота про різноманітних звірів і птахів – основна робота сім’ї. Героїня не рада зміні клімату та оточення. І все ж через якийсь час Міа знаходить віддушину в новонародженому білому леві, якого дівчинка нарікає Чарлі.

Чародійка

Клара була звичайною школяркою до тих пір, поки її не подряпала дивна чорна кішка. Несподівано дівчинка знайшла дар спілкуватися з тваринами і дізналася, що вона – одна з небагатьох диких відьом, вартових дикої природи, що оберігають наш світ.

Таємниця дому з годинником

Сирота Льюїс переїжджає жити до свого дядька Джонатану в Мічиган. Дивовижний будинок, в якому живуть дядько і племінник, здається, живе своїм життям – в ньому відбуваються чудеса. І правда, добродушний Джонатан виявляється бешкетним добрим магом. Але, раз в світі є магія і добрі чарівники, значить, існують і злі.

Собаче життя і Собаче життя 2

Зворушлива історія собаки, яка проживає безліч життів, змінюючи при цьому свою породу і господарів. Але при цьому вона не забуває самого першого – хлопчика Ітана. Перероджуючись в новій шкурі, пес сподівається знову зустрітися зі своїм коханим господарем.

Дракон Піта

У лісі знаходять 6-річного Піта: худого, зголоднілого, брудного, але живого. Хлопчик каже, що вижити йому допоміг його кращий друг – величезний зелений дракон Елліот. Зрозуміло, хлопчикові ніхто не вірить, але факт, що він стільки років прожив без чужої допомоги серед дикої природи, вражає. Грейс, жінка, що знайшла хлопчика, вирішує дізнатися все про сім’ю Піта і з’ясувати, що ж це за дракон.

Пінгвіни містера Поппера

Яку тільки свиню часом не підкладе доля! Ну, або навіть не свиню… Том Поппер отримує в спадок шістьох пінгвінів. Працювати з новими сусідами неможливо, шикарні апартаменти перетворюються в морозилку, а пінгвіни витівки майже доводять Тома до в’язниці. Але не закохатися і не пробачити цих бешкетників просто неможливо!

Пригоди Паддінгтона і пригоди Паддінгтона 2

З дрімучих лісів Перу в Англію приїжджає добре, ввічливе і акуратне ведмежа, що належить до рідкісного виду розмовляючих перуанських ведмедів. У малюка благородна мета – він хоче стати справжнім джентльменом. Ведмежаті везе: прямо на станції він знайомиться з дружним сімейством Браунів, яке з радістю запрошує Паддінгтона жити до себе.

Белль і Себастьян, Белль і Себастьян: Пригоди тривають, Белль і Себастьян: Друзі навік

Сирота Себастьян живе в невеликому селі з дідом-пастухом, чекає закінчення Другої світової війни і все ще вірить, що його мама повернеться додому. У хлопчика тільки один друг – бездомна гірська собака по кличці Белль, така ж самотня, як і Себастьян. Місцеві жителі знаходять розтерзану вівцю і тут же вирішують покарати єдиного можливого винуватця – Белль. Себастьян усіма силами намагається зберегти життя дорогій йому істоті.




Джерело: https://zatyshok.net.ua/5583/?fbclid=IwAR0s8p65QgHXcYsVWSbmjpETz-QaXCN7AUHRfkwG_T5vUVowG0wg_OxmFYI

За матеріалами: https://www.ivi.ru/titr/goodmovies/mult-not?fbclid=IwAR2p2FIXubirlfua7UFFdrIipicSElE4WaGJ67wqZltHOw8GywCEJ1aHx_k

пʼятниця, 15 січня 2021 р.

Тест «Твій тип інтелекту»


На аркуші паперу запитуємо відповіді "так" або "ні" на запитання:

 1. Я краще намалюю схему, ніж намагатимусь пояснити словами, як потрапити в якесь місце.
2. Якщо я задоволений чи розгніваний, то частіше знаю від чого.
3. Вмію грати (чи колись грав) на музичному інструменті.
4. Можу дібрати собі музику за настроєм.
5. Можу швидко обчислювати подумки.
6. Я зможу допомогти товаришу дати раду його почуттям, бо добре контролюю свої.
7. Люблю працювати з калькулятором, комп’ютером.
8. Швидко вловлюю нові танцювальні рухи.
9. Легко виражаю свої думки в суперечках чи дискусіях.
10. Я отримую задоволення, коли слухаю добру лекцію, розмову, промову.
11. Де б я не знаходився, завжди зможу визначити, де південь і північ.
12. Мені подобається влаштовувати різні зустрічі та вечірки.
13. Життя без музики здається мені нецікавим.
14. Добре орієнтуюся в схемах до побутової техніки, приладів.
15. Мені подобаються різноманітні головоломки, ігри.
16. Я швидко навчився кататися на велосипеді (ковзанах).
17. Мене дратують нелогічні висловлювання.
18. Можу переконати інших у доцільності своїх планів.
19. У мене добра координація рухів і почуття рівноваги.
20. Я швидше від інших встановлюю числові закономірності.
21. Люблю займатися ліпленням.
22. Швидко знаходжу потрібне слово.
23. У мене добре розвинута просторова уява.
24. Майже кожна подія мого життя асоціюється в мене з певним музичним твором.
25. Люблю мати справу з цифрами та числами.
26. Люблю поміркувати на самоті.
27. Я милуюся архітектурними формами.
28. Люблю насвистувати і наспівувати у ванній.
29. Я успішний спортсмен.
30. Люблю писати довгі листи друзям.
31. В який завгодно момент я добре уявляю собі вираз власного обличчя.
32. Добре вловлюю настрій людей з виразу їхніх облич.
33. У який завгодно момент без зусиль я можу вирівняти свій настрій.
34. Чітко вловлюю настрій інших.
35. Я добре відчуваю, як до мене ставиться оточення.


Обведи кружечком ті пункти таблиці, які дали відповідь "Так". Якщо в якійсь із колонок буде хоча б чотири такі позначки - це саме ваш тип інтелекту.

 А
Б
В
Г
Д
Е
Є
9
5
1
8
3
2
12
10
7
11
16
4
6
18
17
15
14
19
13
26
32
22
20
23
21
24
31
34
30
25
27
29
28
33
35


Типи інтелекту

А – лінгвістичний тип. Притаманний багатьом письменникам та людям, що легко засвоюють іноземні мови.

Б – логіко-математичний. Характерний для математиків і вчених.

В – просторовий. Характерний для шахістів, учених, мореплавців.

Г – моторно-кінетичний. Тип танцюристів, спортсменів, винахідників.

Д – музичний.  Притаманний        виконавцям музики та її творцям.

Е – внутрішньо-особистий. Характерний деяким письменникам, лікарям, поетам.

Є – міжособистісний. Характерний для людей, здатних ділити радість і горе інших, для політичних і релігійних діячів,вчителів, наставників.

середа, 13 січня 2021 р.

«НЕ_ВЕДУСЬ: МИ – ГЕРОЇ БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ»

 УРОК ДЛЯ ДІТЕЙ 8-10 РОКІВ

 Проєкт Stop_sexтинг пропонує вчителям провести урок «Не_ведусь: ми – герої безпеки в Інтернеті» для учнів 3–4 класів.

Завантажити матеріал можна за цим посиланням.

Урок містить такі теми: 


Додатково можна переглянути відео «Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів»

Також дивіться:

Довідник «Створюємо онлайн-простір разом з дітьми» від проєкту #stop_sexтинг



Джерело: http://knowledge.org.ua/uk/ne_vedus-mi-geroi-bezpeki-v-interneti-urok-dlja-ditej-8-10-rokiv/