понеділок, 11 січня 2021 р.

«ДЯКУЮ»



11 січня відзначають Міжнародний день «ДЯКУЮ» – свято, що започаткували за ініціативи миротворчих спільнот.

Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів. 

Історія та традиції Міжнародного дня «дякую», який покликаний нагадати людям про цінність хороших манер, заснований за ініціативи ЮНЕСКО і ООН. Вперше вислів «дякую» зафіксували у словнику-розмовнику, виданому в Парижі 1586-го. Міжнародний день «дякую» у багатьох країнах святкують із великим розмахом, проводячи ярмарки, влаштовуючи освітні акції, конкурси та безліч інших розважальних заходів. В освітніх установах говорять про важливість дякувати близьким, розповідають про культурні традиції, етику, а також гарні манери. Крім того, у Всесвітній день «дякую» проводять благодійні акції, на яких збирають кошти для нужденних. Цього дня люди говорять один одному теплі слова та обмінюються листівками, висловлюючи свою ввічливість та подяку.

Найсвітлітліше та ввічливе свято покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу та самим собі. Слова вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння і зарядити позитивними емоціями. Слово «дякую» володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти та зігріти своєю теплотою. Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров’я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця. Слова подяки, особливо «дякую», позитивно впливають на емоційний стан і розумову діяльність людини. Вираз «дякую» застосовувати в житті легко, він дуже простий і щирий і є провідником встановлення теплих доброзичливих відносин. Як писала відомий американський психолог Вірджинія Сатір, людям для виживання потрібно 4 обійми на день, для підтримки — 8 обіймів, а для росту — 12 обіймів на день. Не соромтеся подякувати мамі або дружині за приготований сніданок, випадкового перехожого – за те, що притримав перед вами двері, колегу – за надану послугу. Як і в будь-якій справі, тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «дякую».

 


Цікаві факти про слово «дякую»

За своєю етимологією слово «дякую» несе в собі знак народження, символ удачі, зв’язок землі та неба, а також чоловічої та жіночої сутності.

Щороку, разом із Всесвітнім днем «дякую» ми святкуємо Всесвітній день подяки, який відзначається 21 вересня.

Говорячи «дякую», потрібно дивитися людині в очі.

Не можна дякувати людям у стані роздратування – це нікому не принесе радість.

Старовіри не використовують слово «спасибі», так як вважають, що слово виникло від словосполучення «спаси Бай». Бай – це ім’я одного з язичницьких богів.

Із великих міст світу найввічливим вважається Нью-Йорк – «дякую» тут найчастіше вимовляють. Найменш ввічливим вважається Мумбаї в Індії.

 


Вітаю усіх з Міжнародним днем «дякую», бажаю вам якомога частіше від душі дякувати тим, хто своїми словами або вчинками робить ваше життя легшим, спокійнішим, гармонійнішим. Нехай коло ваших друзів і добрих знайомих буде якомога ширшим, нехай оточуючі люди щедро діляться з вами своєю добротою, теплом і турботою.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар