субота, 30 липня 2016 р.

Міжнародний день дружби

Дружба є найважливішим елементом взаєморозуміння, гарних, добросусідських відносин

Своєю резолюцією 65/275 від 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 30 липня Міжнародним днем дружби, виходячи з того, що дружба між народами, країнами, культурами й окремими особами може надихнути на зусилля із забезпечення миру і дає можливість налагодити мости між товариствами, які шанують культурне різноманіття.
Людська дружба є найвищою формою суспільної солідарності, тобто добровільним зв’язком людей, вибірковим, заснованим на взаємній любові; щирим і міцним союзом, не зумовленим ані біологічно (як кревність), ані утилітарно. Міжнародний день дружби заснований на знак визнання актуальності та важливості значення дружби, що є особливо актуальним нині, коли поміж людей шириться насилля й недовіра. Люди, які раніше жили у мирі та злагоді, опиняються в умовах конфлікту зі своїми сусідами; люди, у яких нема жодного іншого вибору, аніж як жити поряд, віддаляються одне від одного все далі й далі. Але, якою б не була ворожнеча, якими б не були причини ненависті та збройного насилля, які б могутні сили за ними не стояли, людський дух може бути і має бути набагато сильнішим. Тому в ці важкі й непередбачувані часи вкрай важливо простягнути одне одному руки, аби не допустити виникнення конфліктів. З нагоди Міжнародного дня дружби, згадаймо, що поєднує нас незалежно від раси, релігії, статі, сексуальної орієнтації та кордонів. Розвиваймо солідарність, адже ми – єдина людська сім’я на нашій планеті.
Попри те, що це молоде свято в міжнародному календарі, воно має власну неповторну історію. Спершу таку календарну подію, як «День дружби», за даними проекту DilovaMova.com, було запропоновано ще в 1920-х роках. Це зробила Американська Національна Асоціація вітальних листівок, і така пропозиція мала комерційний підтекст. Популяризації цієї ідеї сприяв Джойс Холл, засновник Hallmark Cards (1930). Було запропоновано відзначати цей День 2 серпня. Причиною саме цієї дати послужило бажання кілька розбавити тривалий час між святами у своєму національному календарі. До 1940-х років цікавість до свята помітно зменшилася, проте аналогічні ініціативи отримали підтримку в деяких інших країнах, де їх затвердили навіть на офіційному рівні.
Є «День дружби і єднання слов’ян», що відзначається 25 червня, «Міжнародний день друзів», який відзначається по всьому світу 9 червня, неофіційний «День завоювання друзів», що святкується 24 листопада. Ідею Всесвітнього дня дружби незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, вперше запропонував 20 липня 1958 року доктор Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай. Так було створено міжнародний рух «World Friendship Crusade» і обрано дату – 30 липня.



Немає коментарів:

Дописати коментар