середа, 13 листопада 2019 р.

Всесвітній день доброти

(World Kindness Day).

13 листопада 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни. Спеціально для цього дня французький художник Орель створив символ – відкрите серце.
Згідно з дослідженням японських і американських психологів, проведеним на базі університету Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), що більше добрих вчинків ми робимо, то щасливішими себе відчуваємо. На думку вчених, ті, хто висловлює свою подяку, ніжність й інші добрі почуття до людей у конкретних повсякденних справах, не лише з великим оптимізмом дивляться на світ, але й фізично почуваються краще. У свою чергу, вчені Мічиганського університету (США) вважають, що добрі люди менше хворіють і довше живуть. Учені також відзначили, що чуйні люди живуть, у середньому, на дев'ять років довше, ймовірно, завдяки тому, що у них кращий імунітет і здоровіше серце: адже коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини. Інший «побічний ефект» доброти – вироблення «гормонів задоволення». Коли людина допомагає іншим, її мозок виробляє велику кількість ендорфінів, відомих як прекрасне природне знеболювальне.
Мета Всесвітнього Дня Доброти – озирнутися навколо себе, за межі своєї країни, культури, раси, релігії, і усвідомити, що ми громадяни світу. Як громадяни світу ми представляємо спільність. І якщо ми хочемо, щоб у людських відносинах стався якісно новий скачок, якщо хочемо жити у світі – ми повинні зосередитися на тому, що в нас спільного. Коли ми бачимо подібні негаразди, то починаємо співпереживати, співчувати, і таким чином, можемо проявити милосердя до стражденної людині або людям.
У низці країн у цей день прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти. Так, наприклад, у Сінгапурі в 2009 році символами Дня доброти стали ніжні маргаритки і гербери.
Зауважимо на те, що 17 лютого – Міжнародний день спонтанного прояву доброти. День спонтанного прояву доброти – один з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Це свято має загальносвітове значення, святкують його всім миром, незалежно від громадянства, національності та релігійних переконань.
Історія про ланцюжок доброти. Одного разу, ввечері, автомобіль молодого чоловіка на ім'я Дейв застряг за містом через сніжний шторм. Він став дуже нервувати, а в цей час повз нього проїжджав чоловік на коні. Наїзник запропонував йому свою допомогу і допоміг дотягнути автомобіль до міста. Коли Дейв хотів розплатитися з чоловіком, той сказав: «Мені не потрібна плата, але я хочу, щоб ви пообіцяли, що будете таким же чином допомагати тим, хто опинився в біді». Таким чином, в різних життєвих ситуаціях Дейв допомагав людям, повторюючи ті самі слова, що сказав йому наїзник. Одного разу, через багато років, Дейв потрапив у повінь, і один підліток сміливо врятував його, ризикуючи своїм життям. Коли Дейв хотів заплатити йому на знак подяки, підліток сказав: «Мені не потрібна плата, але я хочу, щоб ви пообіцяли ...». Почувши це, Дейв відчув, як тепла хвиля заливає його серце: «Це – ланцюжок доброти, що я допомагав поширювати через багатьох людей. І, врешті-решт, він повернувся до мене. Насправді, всі добрі справи, що я зробив у своєму житті, принесли користь мені ж самому».
Джерела інформації:
Епідемія Доброти // Вконтакте [сайт] / Режим доступу: http://vkontakte.ru/club14873508
Союз жінок України «За майбутнє дітей!» [сайт] / Режим доступу: http://www.sju.org.ua/

Добра Україна. Історії доброти [сайт] / Режим доступу: http://www.kindukraine.com/story


Немає коментарів:

Дописати коментар